  • QXP2G684KRP7FP
QXP2G684KRP7FP
advertisement
Manufacturer No:
QXP2G684KRP7FP
HK JDW NO:
555-QXP2G684KRP7FP
Description:
QXP 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
QXP2G684KRP7FP
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.484W 26.50mmx12.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.047 26.60mm