  • QYX1H124KTP
QYX1H124KTP
advertisement
Manufacturer No:
QYX1H124KTP
HK JDW NO:
555-QYX1H124KTP
Description:
QYX 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 50V-DC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 17405
Step5Bar-code shipping tag
QYX1H124KTP
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.354Lx0.217W 9.00mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    5537
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    14mm
  • Width
    9.5mm