  • QYX1H154KTP
QYX1H154KTP
advertisement
Manufacturer No:
QYX1H154KTP
HK JDW NO:
555-QYX1H154KTP
Description:
QYX 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 50V-DC Polyester Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 46
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
QYX1H154KTP
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mount
    Radial, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.256W 10.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    50V
  • Dissipation Factor
    0.8 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    13.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm