  • R-78AA6.5-0.5SMD
R-78AA6.5-0.5SMD
advertisement
Manufacturer No:
R-78AA6.5-0.5SMD
HK JDW NO:
655-R-78AA6.5-0.5SMD
Package:
10-SMD Module
Datasheet:
R-78AA6.5-0.5SMD
Description:
Quantity:
In Stock : 258
Step5Bar-code shipping tag
R-78AA6.5-0.5SMD
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD Module
  • Number of Pins
    10
  • Weight
    2.7g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    INNOLINE R-78AA-0.5
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.38W x 0.35 H 15.2mmx9.7mmx8.8mm
  • Feature
    Remote On/Off, OTP, SCP
  • Number of Terminations
    10
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    9.6mm
  • Efficiency
    95%
  • Output Voltage
    6.5V
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    3.25W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    11V
  • Current - Output 1
    500mA
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Min Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Power
    5.5W
  • Isolation
    Non-Isolated
  • Isolation Voltage
    4kV
  • Max Input Voltage (DC)
    32V
  • Min Input Voltage (DC)
    8V
  • Height
    8.8mm