  • R1154H035B-T1-FE
R1154H035B-T1-FE
advertisement
Manufacturer No:
R1154H035B-T1-FE
HK JDW NO:
674-R1154H035B-T1-FE
Package:
Datasheet:
R1154H035B-T1-FE
Description:
1.5mm PMIC 5
Quantity:
In Stock : 2248
Step5Bar-code shipping tag
R1154H035B-T1-FE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    3.5V
  • Input Voltage (Min)
    4.5V
  • Input Voltage (Max)
    24V
  • Output Voltage1-Max
    3.57V
  • Output Voltage1-Min
    3.43V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm