  • R1154L025B-TR
R1154L025B-TR
advertisement
Manufacturer No:
R1154L025B-TR
HK JDW NO:
674-R1154L025B-TR
Package:
Datasheet:
R1154L025B-TR
Description:
0.5mm PMIC 6
Quantity:
In Stock : 5000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R1154L025B-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Palladium (Pd)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N6
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Input Voltage (Min)
    3.5V
  • Input Voltage (Max)
    24V
  • Output Voltage1-Max
    2.55V
  • Output Voltage1-Min
    2.45V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Length
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.4mm
  • Width
    1.6mm