  • R1191N025B-TR-FE
R1191N025B-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
R1191N025B-TR-FE
HK JDW NO:
674-R1191N025B-TR-FE
Package:
Datasheet:
R1191N025B-TR-FE
Description:
0.95mm PMIC 5
Quantity:
In Stock : 12736
Step5Bar-code shipping tag
R1191N025B-TR-FE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Input Voltage (Min)
    3.5V
  • Input Voltage (Max)
    14V
  • Output Voltage1-Max
    2.6V
  • Output Voltage1-Min
    2.4V
  • Dropout Voltage1-Max
    2.5V
  • Length
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.3mm
  • Width
    1.6mm