  • R1191N033B-TR-FE
R1191N033B-TR-FE
advertisement
Manufacturer No:
R1191N033B-TR-FE
HK JDW NO:
674-R1191N033B-TR-FE
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
R1191N033B-TR-FE
Description:
Enable Fixed PMIC R1191x Series SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 1419
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R1191N033B-TR-FE
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Supplier Device Package
    SOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    R1191x
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input (Max)
    16V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Current, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    100μA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Output Voltage Accuracy
    1.5 %