  • R1S-1509/P
R1S-1509/P
advertisement
Manufacturer No:
R1S-1509/P
HK JDW NO:
655-R1S-1509/P
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
R1S-1509/P
Step5Bar-code shipping tag
R1S-1509/P
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Weight
    1g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R1S (1W)
  • Size / Dimension
    0.50Lx0.42W x 0.28 H 12.8mmx10.7mmx7.0mm
  • JESD-609 Code
    e1
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Power Dissipation
    1W
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    5
  • Pin Count
    8/5
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G5
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    111mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Input Voltage-Nom
    15V
  • Output Current
    111mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Height
    6.7mm