  • R200A0-051-D0760
R200A0-051-D0760
advertisement
Manufacturer No:
R200A0-051-D0760
HK JDW NO:
567-R200A0-051-D0760
Package:
Axial
Datasheet:
R200A0-051-D0760
Description:
Quantity:
In Stock : 32
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R200A0-051-D0760
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    2.6lbs 1.2kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Plastic
  • Operating Temperature
    -22~158°F -30°C~70°C
  • Series
    R200
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    Round - 200mm Dia
  • Feature
    Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power (Watts)
    139.2W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Max Power Dissipation
    139W
  • Current Rating
    2.9A
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 40°C
  • RPM
    6500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    783.0 CFM (21.92m3/min)
  • Noise
    74.0 dB(A)
  • Voltage Range
    30V~72VDC
  • Static Pressure
    4.120 in H2O (1028.0 Pa)