  • R2016-19.200-10-1010-TR
R2016-19.200-10-1010-TR
advertisement
Manufacturer No:
R2016-19.200-10-1010-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
HK JDW NO:
653-R2016-19.200-10-1010-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 8436
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2016-19.200-10-1010-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    R2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    19.2MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm