  • R223425000W
R223425000W
advertisement
Manufacturer No:
R223425000W
Manufacturer:
Radiall USA, Inc.
HK JDW NO:
650-R223425000W
Package:
Datasheet:
Description:
Receptacle, Female Socket Snap-On 50Ohm Bulk MMBX Solder 1 Port Polytetrafluoroethylene (PTFE) -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 54
Step5Bar-code shipping tag
R223425000W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Insulation Material
    Polymer
  • Dielectric Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Body Material
    Brass
  • Center Contact Plating
    Gold
  • Center Contact Material
    Beryllium Copper
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle, Female Socket
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    330V
  • Additional Feature
    CAPTIVE CENTER CONTACT
  • Fastening Type
    Snap-On
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    6.1mm
  • Frequency
    12.4GHz
  • Polarity
    Standard
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Impedance
    50Ohm
  • Connector Style
    MMBX
  • Number of Ports
    1
  • Mating Cycles
    100
  • Contact Termination
    Solder
  • Length
    6.1mm