  • R25030-3QR
R25030-3QR
advertisement
Manufacturer No:
R25030-3QR
HK JDW NO:
256-R25030-3QR
Package:
Datasheet:
Description:
Fuse Holder 3P 250V 30A Class R Fuseblock
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R25030-3QR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Published
    2010
  • Series
    R250
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Voltage
    250V
  • Number of Circuits
    3
  • Fuse Type
    Cartridge
  • Fuse Size
    0.563Diax2L 14.3mmx50.8mm