  • R2D180-AL10-18
R2D180-AL10-18
advertisement
Manufacturer No:
R2D180-AL10-18
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R2D180-AL10-18
Package:
Datasheet:
R2D180-AL10-18
Description:
Blowers AC Backward-Curved Motorized Impeller
Step5Bar-code shipping tag
R2D180-AL10-18
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Blade
    Polyamide (PA), Nylon
  • Operating Temperature
    -13~104°F -25°C~40°C
  • Series
    R2D180
  • Size / Dimension
    Round - 180mm Dia
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    105W
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.240A