  • R30-1611400
R30-1611400
advertisement
Manufacturer No:
R30-1611400
Manufacturer:
Harwin Inc.
HK JDW NO:
322-R30-1611400
Package:
Datasheet:
R30-1611400
Description:
Standoffs & Spacers M3 x 14mm THREAD HEX NYLON 5.5mm A/F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R30-1611400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Material
    Nylon
  • Published
    2005
  • Series
    R30-161
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M3
  • Screw Thread
    M3x0.5
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    13.9954mm
  • Length - Overall
    0.551 14.00mm
  • Diameter - Outside
    0.217 (5.50mm) Hex
  • Between Board Height
    0.551 14.00mm