  • R30-4001802
R30-4001802
advertisement
Manufacturer No:
R30-4001802
HK JDW NO:
322-R30-4001802
Package:
Datasheet:
R30-4001802
Description:
Standoffs & Spacers M3 x 18mm HEX 5mmA/F 6mm ML/ML NICKEL
Step5Bar-code shipping tag
R30-4001802
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Material
    Brass
  • Published
    2005
  • Series
    R30-400
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Silver
  • Gender
    Male, Male
  • Plating
    Nickel
  • Screw Thread
    M3x0.5
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    29.9974mm
  • Length - Overall
    1.181 30.00mm
  • Diameter - Outside
    0.217 (5.50mm) Hex
  • Between Board Height
    0.709 18.00mm