  • R30-9400300
R30-9400300
advertisement
Manufacturer No:
R30-9400300
Manufacturer:
Harwin Inc.
HK JDW NO:
322-R30-9400300
Package:
Datasheet:
R30-9400300
Description:
Metric Spacers M3 x 3mm HEX SPACER PLASTIC 6.35mm A/F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R30-9400300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    External
  • Material
    Plastic
  • Published
    2001
  • Series
    R30-940
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hex Spacer
  • Color
    Natural
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M3
  • Screw Thread
    M3
  • Threaded/Unthreaded
    Unthreaded
  • Height
    3mm
  • Length
    3mm
  • Width
    6.35mm
  • Length - Overall
    0.118 3.00mm
  • Diameter - Outside
    0.250 (6.35mm) 1/4 Hex
  • Diameter - Inside
    0.116 (2.95mm)
  • Between Board Height
    0.118 3.00mm