  • R413F13300000K
R413F13300000K
advertisement
Manufacturer No:
R413F13300000K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R413F13300000K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3nF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC 300V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R413F13300000K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    11mm
  • Length
    13mm