  • R413W36800000K
R413W36800000K
advertisement
Manufacturer No:
R413W36800000K
HK JDW NO:
417-R413W36800000K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R413W36800000K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    16mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    28.5mm
  • Length
    41.5mm