  • R463I310050H1M
R463I310050H1M
advertisement
Manufacturer No:
R463I310050H1M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R463I310050H1M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R463I310050H1M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    R46
  • Size / Dimension
    0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.1 μF
  • Lead Spacing
    0.591" (15.00mm)
  • Voltage Rating - DC
    630V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    310V