  • R46KF310000P0K
R46KF310000P0K
advertisement
Manufacturer No:
R46KF310000P0K
HK JDW NO:
417-R46KF310000P0K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 560V-DC 275V-AC
Quantity:
In Stock : 1330
Step5Bar-code shipping tag
R46KF310000P0K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    SAFETY CLASS: X2, RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5124
  • Height
    6mm
  • Length
    13mm
  • Width
    12mm