  • R46KR415045M1K
R46KR415045M1K
advertisement
Manufacturer No:
R46KR415045M1K
HK JDW NO:
417-R46KR415045M1K
Description:
1.5μF Film Capacitor 20% Radial POLYPROPYLENE
Quantity:
In Stock : 316
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R46KR415045M1K
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    22mm
  • Length
    32mm
  • Width
    13mm