  • R4S190-AA16-18
R4S190-AA16-18
advertisement
Manufacturer No:
R4S190-AA16-18
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R4S190-AA16-18
Package:
Datasheet:
R4S190-AA16-18
Description:
Blowers Impeller/190mm 115VAC, 230CFM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R4S190-AA16-18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Flanges
  • Weight
    3lbs 1.4kg
  • Material - Blade
    Polyamide (PA), Nylon
  • Series
    R4S190
  • Size / Dimension
    Round - 190mm Dia
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    47.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Power Rating
    47W
  • Max Power Dissipation
    47W