  • R5F10WLGAFB#30
R5F10WLGAFB#30
advertisement
Manufacturer No:
R5F10WLGAFB#30
HK JDW NO:
668-R5F10WLGAFB#30
Package:
64-LQFP
Datasheet:
R5F10WLGAFB#30
Description:
128KB 128K x 8 FLASH RL78 16-Bit Microcontroller RL78/L13 Series 64 Pin 24MHz 3V 64-LQFP
Quantity:
In Stock : 799
Step5Bar-code shipping tag
R5F10WLGAFB#30
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    64-LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    RL78/L13
  • Published
    2012
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    64
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    24MHz
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Interface
    I2C, LIN, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    128kB
  • Number of I/O
    42
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.6V~5.5V
  • Program Memory Size
    128KB 128K x 8
  • Data Converter
    A/D 9x10b
  • Watchdog Timer
  • Has ADC
  • DMA Channels
  • Data Bus Width
    16b
  • PWM Channels
  • Number of Timers/Counters
    8
  • EEPROM Size
    4K x 8
  • Number of Programmable I/O
    49
  • Length
    10mm