  • R60EF3470506AJ
R60EF3470506AJ
advertisement
Manufacturer No:
R60EF3470506AJ
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R60EF3470506AJ
Package:
Radial
Datasheet:
R60EF3470506AJ
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial 100V-DC 100V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 1787
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R60EF3470506AJ
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    25mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    9mm
  • Width
    13mm