  • R60GW5470AA40K
R60GW5470AA40K
advertisement
Manufacturer No:
R60GW5470AA40K
HK JDW NO:
417-R60GW5470AA40K
Package:
Datasheet:
R60GW5470AA40K
Description:
Cap Film 47uF 160V PET 10% (41.5 X 16 X 28.5mm) Radial Wound 37.5mm 105°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R60GW5470AA40K
    Select All
  • Product Height (mm)
    28.5
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Interference Suppression
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    160VDC|90VAC