  • R6200430XXOO
R6200430XXOO
advertisement
Manufacturer No:
R6200430XXOO
HK JDW NO:
614-R6200430XXOO
Datasheet:
R6200430XXOO
Step5Bar-code shipping tag
R6200430XXOO
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    190°C
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Speed
    Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50mA @ 400V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 800A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    400V
  • Max Reverse Voltage (DC)
    400V
  • Average Rectified Current
    300A
  • Number of Phases
    1
  • Reverse Recovery Time
    6 μs
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    5500A