  • R73UR23305010K
R73UR23305010K
advertisement
Manufacturer No:
R73UR23305010K
HK JDW NO:
417-R73UR23305010K
Description:
33nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R73UR23305010K
  • Height
    28mm
  • Length
    32mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Radiation Hardening
    No
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Packing Method
    Bulk
  • Depth
    14mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V