  • R75PI3100DQ30K
R75PI3100DQ30K
advertisement
Manufacturer No:
R75PI3100DQ30K
HK JDW NO:
417-R75PI3100DQ30K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 250V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75PI3100DQ30K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Height
    13.5mm
  • Length
    18mm