  • R75PN3470CK30J
R75PN3470CK30J
advertisement
Manufacturer No:
R75PN3470CK30J
HK JDW NO:
417-R75PN3470CK30J
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial Radial 630V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75PN3470CK30J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height
    20mm
  • Length
    26.5mm