  • R76MI3220DQ30J
R76MI3220DQ30J
advertisement
Manufacturer No:
R76MI3220DQ30J
HK JDW NO:
417-R76MI3220DQ30J
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76MI3220DQ30J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    10mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    6339
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    16mm
  • Length
    18mm