  • R76MN3220DQ30K
R76MN3220DQ30K
advertisement
Manufacturer No:
R76MN3220DQ30K
HK JDW NO:
417-R76MN3220DQ30K
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76MN3220DQ30K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    16mm
  • Length
    26.5mm