  • R76PI31005030K
R76PI31005030K
advertisement
Manufacturer No:
R76PI31005030K
HK JDW NO:
417-R76PI31005030K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76PI31005030K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    10mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    15mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Size Code
    7139
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    16mm
  • Length
    18mm