  • R76PR3150CK30J
R76PR3150CK30J
advertisement
Manufacturer No:
R76PR3150CK30J
HK JDW NO:
417-R76PR3150CK30J
Description:
150nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76PR3150CK30J
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm