  • R76PR3470CK30K
R76PR3470CK30K
advertisement
Manufacturer No:
R76PR3470CK30K
HK JDW NO:
417-R76PR3470CK30K
Description:
470nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76PR3470CK30K
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    13mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    22mm
  • Length
    32mm