  • R76TR3220SE30J
R76TR3220SE30J
advertisement
Manufacturer No:
R76TR3220SE30J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R76TR3220SE30J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 5% Radial 1.6kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R76TR3220SE30J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 650
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    18mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1600V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    650V
  • Height
    33mm
  • Length
    32mm