  • R7M-AP20030-BS1
R7M-AP20030-BS1
advertisement
Manufacturer No:
R7M-AP20030-BS1
HK JDW NO:
607-R7M-AP20030-BS1
Package:
Datasheet:
R7M-AP20030-BS1
Description:
SERVOMOTOR 3000 RPM 230VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R7M-AP20030-BS1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    4.1lbs 1.9kg
  • Mounting Hole Spacing
    3.543 (90.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2006
  • Series
    SMARTSTEP A
  • Size / Dimension
    Square - 3.150 x 3.150 80.00mmx80.00mm
  • Feature
    Brake, Key
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Type
    AC Motor
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    200W
  • Termination Style
    Cable with Connector
  • Function
    Servomotor
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • RPM
    3000 RPM
  • Encoder Type
    Incremental
  • Power - Rated
    200W
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    90.21 / 637
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.551 (14.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.181 30.00mm