  • R82CC4470AA30K
R82CC4470AA30K
advertisement
Manufacturer No:
R82CC4470AA30K
HK JDW NO:
417-R82CC4470AA30K
Datasheet:
R82CC4470AA30K
Description:
4.7μF Film Capacitor 10% Radial 50V-DC 30V-AC Through Hole
Quantity:
In Stock : 10837
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R82CC4470AA30K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    7.2mm
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Height
    13mm
  • Length
    7.2mm