  • R82DC3820JH60J
R82DC3820JH60J
advertisement
Manufacturer No:
R82DC3820JH60J
HK JDW NO:
417-R82DC3820JH60J
Description:
820nF Film Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
R82DC3820JH60J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    820nF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dissipation Factor
    80 %