  • R82EC3680Z370K
R82EC3680Z370K
advertisement
Manufacturer No:
R82EC3680Z370K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R82EC3680Z370K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680nF Film Capacitor 10% Radial Radial 100V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R82EC3680Z370K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    10mm
  • Length
    7.2mm