  • R88M-W10030L-B
R88M-W10030L-B
advertisement
Manufacturer No:
R88M-W10030L-B
HK JDW NO:
607-R88M-W10030L-B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R88M-W10030L-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    1.8lbs 816.5g
  • Mounting Hole Spacing
    1.811 (46.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    OMNUC W
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Square - 1.575 x 1.575 40.00mmx40.00mm
  • Feature
    Brake
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    AC Motor
  • Voltage - Rated
    100VAC
  • Power Rating
    100W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Termination Style
    Wire Leads with Connector
  • Function
    Servomotor
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • RPM
    3000 RPM
  • Encoder Type
    Incremental
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    45.03 / 318
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.236 (6.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    0.984 25.00mm