  • R88M-W20030T
R88M-W20030T
advertisement
Manufacturer No:
R88M-W20030T
HK JDW NO:
607-R88M-W20030T
Package:
Datasheet:
Description:
SERVOMOTOR 3000 RPM 200VAC
Step5Bar-code shipping tag
R88M-W20030T
  • Weight
    2.4lbs 1.1kg
  • Mounting Hole Spacing
    2.756 (70.00mm)
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Size / Dimension
    Square - 2.362 x 2.362 60.00mmx60.00mm
  • Voltage - Rated
    200VAC
  • Power Rating
    200W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Encoder Type
    Absolute
  • Torque - Rated (oz-in / mNm)
    90.21 / 637
  • Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
  • Diameter - Shaft
    0.551 (14.00mm)
  • Length - Shaft and Bearing
    1.181 30.00mm