  • RAC03-3.3SER/277-TRAY
RAC03-3.3SER/277-TRAY
advertisement
Manufacturer No:
RAC03-3.3SER/277-TRAY
HK JDW NO:
655-RAC03-3.3SER/277-TRAY
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 16848
Step5Bar-code shipping tag
RAC03-3.3SER/277-TRAY
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    41g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC03-SER/277 (3W)
  • Size / Dimension
    1.98Lx1.98W x 0.43 H 50.3mmx50.3mmx11.0mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    68%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    900mA
  • Voltage - Input
    85V~305VAC
  • Output Current
    900mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Height
    11mm