  • RAC15-0512TB-E-ST
RAC15-0512TB-E-ST
advertisement
Manufacturer No:
RAC15-0512TB-E-ST
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RAC15-0512TB-E-ST
Package:
Datasheet:
RAC15-0512TB-E-ST
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RAC15-0512TB-E-ST
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC15-B (15W)
  • Size / Dimension
    3.78Lx2.12W x 1.14 H 96.0mmx53.9mmx29.0mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    2A 200mA 200mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    12V