  • RAC15-12DA-ST
RAC15-12DA-ST
advertisement
Manufacturer No:
RAC15-12DA-ST
HK JDW NO:
655-RAC15-12DA-ST
Package:
Module
Datasheet:
RAC15-12DA-ST
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RAC15-12DA-ST
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    208g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWERLINE RAC15-A (15W)
  • Size / Dimension
    4.41Lx2.51W x 1.09 H 111.9mmx63.7mmx27.6mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X8
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    650mA
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    650mA 650mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    650mA
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    650mA
  • Current - Output 2
  • Height
    27.6mm