  • RAC20-3.3SA-ST
RAC20-3.3SA-ST
advertisement
Manufacturer No:
RAC20-3.3SA-ST
HK JDW NO:
655-RAC20-3.3SA-ST
Package:
Datasheet:
RAC20-3.3SA-ST
Description:
Quantity:
In Stock : 9252
Step5Bar-code shipping tag
RAC20-3.3SA-ST
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    197g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC20-A (20W)
  • Size / Dimension
    4.41Lx2.51W x 1.08 H 111.9mmx63.7mmx27.5mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-PDFM-X8
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    4.5A
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    4.5A
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Height
    27.5mm