  • RAC40-3.3SA-E-ST
RAC40-3.3SA-E-ST
advertisement
Manufacturer No:
RAC40-3.3SA-E-ST
HK JDW NO:
655-RAC40-3.3SA-E-ST
Package:
Datasheet:
RAC40-3.3SA-E-ST
Description:
Quantity:
In Stock : 5497
Step5Bar-code shipping tag
RAC40-3.3SA-E-ST
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC40-A (40W)
  • Size / Dimension
    4.41Lx2.51W x 1.20 H 111.9mmx63.7mmx30.5mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    40W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC