  • RACF164DFT39R2
RACF164DFT39R2
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DFT39R2
HK JDW NO:
762-RACF164DFT39R2
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
RACF164DFT39R2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DFT39R2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RACF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    39.2Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive AEC-Q200
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm