  • RACF164DFT499R
RACF164DFT499R
advertisement
Manufacturer No:
RACF164DFT499R
HK JDW NO:
762-RACF164DFT499R
Datasheet:
RACF164DFT499R
Step5Bar-code shipping tag
RACF164DFT499R
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    499Ohm