  • RACV20-12-LP
RACV20-12-LP
advertisement
Manufacturer No:
RACV20-12-LP
HK JDW NO:
655-RACV20-12-LP
Package:
Datasheet:
RACV20-12-LP
Description:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 1.67A
Step5Bar-code shipping tag
RACV20-12-LP
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    75g
  • Operating Temperature
    -20°C~45°C
  • Series
    LIGHTLINE RACV20-LP (20W)
  • Size / Dimension
    5.04Lx1.97W x 0.51 H 128.0mmx50.0mmx13.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Type
    Constant Voltage
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, ENEC
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    264VAC
  • Max Output Current
    1.67A
  • Voltage - Input (Min)
    198VAC
  • Output Current
    1.67A
  • Output Power
    20W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output
    12V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    13mm